fbpx

Cidde Sezonu ziyaretçileri için 3 dakika içinde Vize

Cidde Sezonu ziyaretçileri için 3 dakika içinde Suudi Arabistan Vizesi

Suudi Gazete raporu

Jeddah
Old Jeddah, Saudi Arabia

Cidde – Yetkililer, devam eden 40 günlük “Cidde Sezonu” / “Jeddah Season” festivalinin ziyaretçilerine anlık e-turizm vizesi verdiklerini açıkladılar. Vize başvuru sahibinin festival etkinliklerinden herhangi biri için bilet alması şartıyla vize üç dakika içinde verilecektir.

Cidde Sezonu festivalinin genel sorumlusu Raed Abu Zinada, bu istisnai girişimin genel olarak ulusal turizm sektörünün canlanmasına önemli katkı sağlayacağını ve özellikle Cidde Sezonu festivalini destekleyeceğini söyledi. “Turizm sektörünü geliştirecek her şeyde akıllı liderliğin netliğini ve yeni gelişme gereksinimlerine ayak uydurma isteklerini yansıtan bu cömert girişimden memnunuz. Bugün turizm, ulusal ekonominin kilit unsurlarından biri ve Krallık’ın başarmayı dört gözle beklediği ekonomik çeşitliliğin önemli bir bileşeni” dedi.

Ebu Zinada vize düzenlemesinin festivalin herhangi bir etkinliği için bilet alımıyla bağlantılı olduğunu söyledi. “Bir bilet satın alarak, başvuru sahibi basit talimatları izleyerek bazı küçük prosedürleri tamamladıktan sonra online portalda oturum açarak hemen ve üç dakika içinde turist vizesi alabilir” dedi.

Al Hail

Festivalin düzenleme komitesi, özellikle Cidde Sezonu festivaline ziyaretçileri hedef alan e-turizm vizesinin başlatılmasının, gelişim fırsatlarını vurgulamayı ve Krallığın dünyanın en popüler turistik yerlerinden biri olarak özelliklerine ışık tutmayı hedeflediğini duyurdu.

E-turizm vizesinin onayı, turistlerin ve ziyaretçilerin Kızıldeniz’in Gelinleri Cidde’ye akışını artırmak ve 8 Haziran’da başlayan ve Cidde Sezonu festivalinin ilk basımının başarısını artırmak için çaba gösteriyor. 18 Temmuz’a kadar sürecek olan festival, etkinlik sektörünün ekonomiyi zenginleştiren en önemli endüstrilerden biri olarak faaliyet göstermesini ve yönetilmesini desteklemek amacıyla çeşitli yaş gruplarındaki aileleri ve bireyleri hedef alan çeşitli etkinlik ve etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Ayrıca Cidde’nin deniz kıyısı, sanatı, kültürünün özgünlüğü ve çeşitliliği bakımından benzersiz özelliklere sahip en büyük sahillerden biri olarak konumuna dikkat çekmek için tasarlanmıştır.

Kaynak: saudigazette.com.sa

Al Ula

Visa in 3 minutes for Jeddah Season visitors

JEDDAH – Authorities have announced issuance of instant e-tourism visa for the visitors of the ongoing 40-day ‘Jeddah Season’ festival. The visa will be issued within three minutes with a condition that the visa applicant shall buy ticket for any one of the events of the festival.

Raed Abu Zinada, General Supervisor of the Jeddah Season festival.


Source

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir