Yemeksepeti.com 589 milyon dolara Delivery Hero tarafından satın alındı

28 ülkede çalışan ve bir çoğunda pazar lideri konumundaki Delivery Hero, 589 milyon dolar toplam değerleme üzerinden Türkiye’nin online yemek sipariş devi Yemeksepeti.com hisselerinin tamamını bünyesine kattı.

Yemeksepeti.com satın alarak, aktif olduğu ülke sayısını 32’ye çıkaran Delivery Hero, Berlin merkezli  100 Binden fazla partner restoran üzerinden, aylık yaklaşık 10 Milyon siparişe aracılık edecek.

“Yemeksepeti, iş modelinin başarısını Türkiye ve bölgede kanıtlamıştı”

2001 yılında 4 kişiyle hayata kurulan Yemeksepeti.com bugün 400 kişilik bir ekiple 7 gün 24 saat, milyonlarca insanın hayatını kolaylaştırıyor. Yemeksepeti’nin CEO’su Nevzat Aydın’ın Yemeksepeti’ndeki mevcut görevine devam edeceği, ayrıca Delivery Hero’nun yönetiminde de aktif rol üstleneceği açıklandı.

Her alım-satım da olduğu gibi bu satış işi içinde kafalarda soru olacaktır. Yaklaşık 1 önce Rekabet Kurumu’ndan Yemeksepeti’ne soruşturma açılmıştı. Şimdiye kadar bir çok yerli ve yabancı yatırımcılar tarafından satın alınmak istenen Yemek Sepeti, neden bu zamanı ve Delivery Hero’yu seçti?


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir