AdWords Hesabınızdaki Kullanılmayan Varlıkları Siliyor

Google AdWords
Google AdWords

Google AdWords kapsamlı bir temizliğe başlıyor.

Etkin olmayan reklamlarınızı ve anahtar kelimelerinizi siliyor. 23 Mart 2015 haftasından itibaren, hiç gösterim almamış veya 100 günden daha uzun bir süre önce kaldırılmış reklamları ve anahtar kelimeleri silerek hesabınız sadeleşiyor. Silindikten sonra, hesabınızda söz konusu reklamları ve anahtar kelimeleri göremez veya bunlara erişemezsiniz.

Örnek: Diyelim ki web sitenize müşteri çekmek için bir reklam oluşturdunuz. Ancak bir hafta sonra, reklamınızın tek bir gösterim bile almadığını gördünüz.  AdWords’teki En İyi Uygulamalardan bazılarının üzerinden geçtikten sonra reklamı kaldırmayı ve en baştan başlamayı tercih ettiniz. Bu işlemi 100 günden fazla bir zaman önce yaptınız, ama reklam, hesap geçmişinizde hâlâ görünür durumda ve AdWords kullanımınızı yavaşlatıyor olabilir. Yaptığımız en son değişiklik sayesinde, söz konusu reklamlar kalıcı olarak silinerek hesabınızdaki kullanılmayan reklam yığını azaltılacaktır.

İpucu
İpucu: Gelecekte yeniden etkinleştirmek isteyebileceğiniz kaldırılmış kampanyalarınız veya reklam gruplarınız varsa, bunların durumunu “Duraklatıldı” olarak değiştirebilirsiniz.